Misja do Des Moines

Od  wielu lat Chrystusowcy pełniący posługę w Minneapolis kilkakrotnie w roku odwiedzają wspólnotę polonijną w sąsiednim stanie – Iowa, w Des Moines.


Dr Anna Wolc z Iowa State University podjęła się organizacji bożonarodzeniowego spotkania Polonii w okolicy Des Moines, Iowa. Tym razem, miejscem sptkania był kościół św. Tomasza z Akwinu w Ames, który jest również centrum katolickiego duszpasterstwa akademickiego dla studentów z ISU.

Spotkanie, w którym wziął udział ks. Stanisław z Minneapolis, odbyło się w środę, 2 stycznia 2019 roku. Od godziny 5:30 PM była możliwość przystąpienia do sakramentu pojednania, następnie sprawowana była Msza święta i po niej noworoczne spotkanie ze smacznymi daniami, jak na wigilijny i świąteczny stół.

Wdzięczni jesteśmy zespołowi duszpasterskiemu parafii i kościoła św. Tomasza (STA) oraz wszystkim, którzy wspomogli dr Anię w pracach organizacyjnych i uczestnikom wspólnej modlitwy i spotkania towarzyskiego. Podziękowania i Szczęść Boże wszystkim!


Bożonarodzeniowe spotkanie w roku 2017 miało miejsce w kościele św. Franciszka z Asyżu.
Organizacją spotkania w drugi dzień Świąt – wspomnienie św. Szczepana zajął się Andrzej Piasecki, przewodniczący Stowarzyszenia Polskiego, przy wielkiej pomocy Ewy Pratt.
Od godziny 4:45 PM ks. Stanisław Poszwa, S. Chr., służył chętnym do przystąpienia do sakramentu pojednania. O godzinie 6:15 PM
sprawował Mszę św. i wygłosił homilię. Posługę lektora pełnił Sebastian Tomczyk, a oprawę muzyczną zapewniła pianistka Dorothy Pisarski.
Po Mszy świętej organizatorzy zaprosili wszystkich na świąteczne spotkanie towarzyskie przy kawie i ciastku.
Księdzu proboszczowi parafii św. Franiszka, Ewie Pratt i Andrzejowi Piaseckiemu - organizatorom spotkania, uczestnikom liturgii i wspólnej modlitwy oraz wszystkim, którzy przyczynili się swoją pomocą i życzliwością do przeżycia miłego wieczoru słowa serdecznych podziękowań. Bóg zapłać.

Kościół św. Franciszka z Assyżu - miejsce modlitwy i spotkania 26 grudnia 2017 roku Polonii i Polaków mieszkających w Des Moines, Iowa, i okolicy.

Kościół św. Franciszka z Assyżu - miejsce modlitwy i spotkania 26 grudnia 2017 roku Polonii i Polaków mieszkających w Des Moines, Iowa, i okolicy.

12/26/2017

12/26/2017


Z kolejną posługą duszpasterską do Wspólnoty w Des Moines ks. Stanisław Poszwa przybył z Minneapolis w sobotę w oktawie Wielkanocy 7 kwietnia 2018 roku. Po czasie na sakrament pojednania dla wielu, sprawowana była Msza święta. 


Po Mszy świętej miało miejsce spotkanie wielkanocne. W związku z wigilią Niedzieli Miłosierdzia Bożego i rocznicą śmierci św. Jana Pawła II, Papieża, wielu starszych uczestników spotkania wspominało jego jego wizytę na farmie na przedmieściach Des Moines, Iowa, 4 października 1979 roku.

7 kwietnia 2018 - Uczestnicy spotkania po Mszy św. w kościele St. Fancis of Assisi, Des Moines, Iowa

7 kwietnia 2018 - Uczestnicy spotkania po Mszy św. w kościele St. Fancis of Assisi, Des Moines, Iowa