Biuletyn - Sierpień 2019

cross-2753803.png

SIERPIEŃ - DRUGI MIESIĄC WAKACJI– PRAYER FOR THOSE TAKING A VACATION IN AUGUST 

Wielu naszych parafian udaje się i w tym miesiącu na wakacje i odwiedziny rodzin w Polsce i innych krajach. Na drogę pokoju i pomyślności niech was kieruje wszechmogący Bóg, a Rafał Archanioł niech towarzyszy wam w drodze. 

Wakacje niech będą dla wszystkich błogosławionym czasem duchowego odrodzenia.

NOMINACJA PROBOSZCZA I UROCYZSTE WPROWADZENIE W POSŁUGĘ- CONGRATULATIONS & BEST WISHES TO FATHER HOWE ON HIS APPOINTMENT AS PASTOR EFFECTIVE JULY 1ST. INSTALLATION BY ARCHBISHOP HEBDA ON AUG. 18 – AT 6:30PM MASS

Po dwóch latach posługi jako administrator parafii, ks. Spencer J. Howe został zamianowany przez arcybiskupa Bernarda Hebdę z dniem 1 lipca 2019 roku proboszczem Parafii Kościoła Świętego Krzyża. Uroczyste wprowadzenie w posługę w niedzielę 18 sierpnia o godz. 6:30 PM. Gratulujemy i życzymy wielu Bożych błogosławieństw w posłudze wiernym. Szczęść Boże!

PODZIĘKOWANIA PO PREZENTACJI MEDIALNEJ- THANK YOU FROM DR. HENRYK SWICA & HOW TO VIEW HIS FULL REPORT ON GLOBAL WARMING, FACT VS.FICTION

Drodzy Państwo, dziękuję za tak liczne przybycie na prelekcję o globalnym ociepleniu w niedzielę. Temat ten jest bardzo ciekawy i rozległy dlatego też moja prezentacja była znacznie skrócona aby zbytnio nie ingerować w Państwa plany na niedzielne popołudnie. Z wielką więc radością przekazuję pełną wersję wykładu w formie internetowego dokumentu-pdf. Praca ta ma charakter przeglądowy i popularno-naukowy jednak pod względem merytorycznym jest na poziomie akademickim bowiem opiera się w całości na literaturze naukowej. Znajdą tam Państwo liczne informacje o źródłach z których korzystałem.

Miejscami praca może być dość trudna do czytania ze względu na dużą liczbę podawanych faktów jednak było to konieczne aby rzetelnie przedstawić jak największą ilość informacji.

Będę rad jeśli Państwo przekażecie tę kopię swoim znajomym lub bliskim. Niedawno umieściłem artykuł w odcinkach na jednym z ekologicznych portali w Polsce i był on odsłaniany 20 tysięcy razy. Myślę więc, że jest duże zapotrzebowanie na rzetelną informację o sprawach ocieplenia klimatu.

Pozdrawiam serdecznie,

Dr Henryk Świca

CHRYSTUSOWCY WYBRALI NOWEGO PRZEŁOŻONEGO GENERALNEGO- VERY REVEREND KRZYSZTOF OLEJNIK, S.CHR. ELECTED NEW SUPERIOR GENERAL FOR THE SOCIETY OF CHRIST FATHERS

Chrystusowcy zebrani na XIII Kapitule Generalnej wybrali 11 lipca 2019 roku, w święto św. Benedykta opata, nowego przełożonego generalnego. Został nim ks. Krzysztof Olejnik, S. Chr., dotychczasowy prowincjał Prowincji pw. NSPJ w Wielkiej Brytanii i Republice Irlandii.


PODZIEKOWANIA– THANK YOU TO ALL THOSE WHO ATTENDED AND ASSISTED AT THE LECTOR ON IGNACY JAN PADEREWSKI 

Serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom wykładu o Ignacym Janie Paderewskim. Dzięki za zainteresowanie i życzliwe przyjęcie. Pragnę też wyrazić wdzięczność Komitetowi Polskiemu za przygotowanie poczęstunku oraz Bogdanowi Kukla, dr Henrykowi Świca i Krzysztofowi Dzięgielewskiemu za pomoc w przygotowaniu aparatury komputerowej. 

Ks. Stan


NAJWYŻSZA KONWENCJA RYCERZY KOLUMBA W MINNEAPOLIS- KNIGHTS OF COLUMBUS 137TH SUPREME CONVENTION- WELCOMING DINNER AUGUST 7 – WITH KNIGHTS FROM POLAND, UKRAINE & LITHUANIA

W dniach 3-8 sierpnia 2019 roku w Minneapolis, Minnesota odbywa się 137. Najwyższa Konwencja Rycerzy Kolumba – katolickiej organizacji mężczyzn. W ramach spotkań, amerykańskie organizacje Rycerzy Kolumba organizują dodatkowe spotkanie dla delegatów z Polski, Ukrainy i Litwy w środę, 7 sierpnia od godziny 5:30 PM do 9:00 PM w Kolbe Hall, przy kościele Św. Krzyża.

XVIII ŚWIATOWY FESTIWAL POLONIJNYCH ZESPOŁÓW FOLKLORYSTYCZNYCH W RZESZOWIE - 2019 RZESZOW WORLD FESTIVAL OF POLISH FOLKLORE BANDS CELEBRATES 50 YEARS

Od 19 do 24 lipca 2019 r. w Rzeszowie odbył się XVIII Światowy Festiwal Polonijnych Zespołów Folklorystycznych. Polonusi po dwóch latach, a nie po trzech jak to było dotychczas, przybyli do Rzeszowa na festiwal. Było to spowodowane obchodami 50-lecia festiwali polonijnych w Rzeszowie. Do udziału w tym roku zakwalifikowały się 34 zespoły, m.in. z Australii, Brazylii, Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Kanady, Niemiec, Francji, Ukrainy, Rosji i Czech. Wśród jedenastu zespołów ze Stanów Zjednoczonych zakwalifikowany został Zespół Pieśni i Tańca DOLINA z Minneaopolis.Gratulacje!

POLSKI FESTIWAL W MINNEAPOLIS – AUGUST 9, 10 and 11

THE TWIN CITIES POLISH FESTIVAL - A CORDIAL WELCOME TO OUR GUESTS AND THANK YOU TO ALL ORGANIZERS

Serdecznie witamy Gości i uczestników Festiwalu Polskiego w Minneapolis, i wyrażamy wdzięczność i uznanie organizatorom i wolontariuszom za prace związane z Polskim Festiwalem. 


15 SIERPNIA – WNIEBOWZIĘCIE NMP – AUGUST 15 - FEAST OF THE ASSUMPTION OF THE BLESSED VIRGIN MARY POLISH MASS & BLESSING OF FRUITS, HERBS & FLOWERS, 7:00 PM

Uroczystość przypada w czwartek, 15 sierpnia 2019. Ukazuje ona wyniesienie naszej ludzkiej natury do takiej godności, do jakiej każdego z nas przeznaczył Bóg. Pamiętajmy, aby tego dnia uczestniczyć we Mszy św. o godz. 7:00 pm. W Polsce ta uroczystość jest znana i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Na liturgię do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów owoce i warzywa, które zostaną pobłogosławione. Sam gest błogosławienia płodów ziemi jest okazją do wychwalania Stwórcy za otrzymane dary.


DNI NOWENNY PRZED ŚWIĘTEM MATKI BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ 26 SIERPNIA

OUR LADY OF CZĘSTOCHOWA - FEAST DAY MASS AND

MAIN CELEBRATION ON WILL BE ON SUNDAY AUGUST 25 AT THE 11:30AM MASS WITH REFRESHMENTS IN KOLBE HALL AFTER MASS 

Bo na ogół Polacy, gdziekolwiek są na świecie, zachowują więź z Ojczyzną poprzez Kościół, poprzez pamięć Matki Bożej Jasnogórskiej, naszych świętych patronów, poprzez te wszystkie tradycje religijne, którymi żył naród tysiąc lat i którymi żyje dzisiaj.” Św. Jan Paweł II

Najświętsza Panno, Matko Boża, miłowana i czczona w Częstochowie, w swej Jasnogórskiej świątyni, kornie Cię błagamy, abyś nam dziś na pomoc przybyła, błogosławiona na zawsze Królowo Polski. Bądź nam o Maryjo, osłoną w tej nowej godzinie dziejów naszych. Pomóż nam wychować siebie i naród cały. Stań z nami przed Chrystusem i polecaj Mu nasze potrzeby. 

Jestem o Maryjo przy Tobie, pamiętam, czuwam!

AUGUST 23RD INVITATION TO ATTEND 6:00 PM ADORATION OF THE BLESSED SACRAMENT AND 7:00 PM MASS WITH SPECIAL PRAYERS & CONSECRATION TO OUR LADY OF CZESTOCHOWA

Zapraszamy do wspólnej modlitwy w piątek, 23 sierpnia. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 6:00 PM.Modlitwy Nowenny i Msza o godz. 7:00 PM.