Biuletyn - Sierpień 2018

virgin-mary-1907194_1920.jpg

KOŃCZĄ SIĘ WAKACJE

Dobiegają końca wakacje. Witamy wszystkich wracających z dalekich podróży, wypoczynku i odwiedzin rodziny i najbliższych. Niech początek nowego roku szkolnego i katechetycznego będzie też zachętą do podjęcia na nowo regularnego życia sakramentalnego, udziału we Mszy świętej i modlitwy – nie tylko w niedzielę.

NIEDZIELA – DZIEŃ PAŃSKI – THE GREAT LOVE OF GOD & SUNDAY BLESSINGS WHEN WE FOLLOW THE 3RD COMMANDMENT

Bóg broni dnia świętego. Jeżeli ten dzień człowiek zabierze Bogu i wykorzysta na pracę, wtedy lekceważy i odwraca się od Stwórcy oraz nie sprowadza na siebie błogosławieństwa, które rzutuje na całe życie.Umiejmy odkryć wielką miłość zawartą w trzecim przykazaniu. Jest to przywilej i wyraz troski Boga o nas. Trzecie przykazanie jest wielkim darem. Jak za każde przykazanie, tak i za to powinniśmy Bogu szczególnie dziękować. Jeżeli chcemy wzrastać w wierze i miłości do Pana Boga, to uszanujmy dzień święty.

DNI NOWENNY PRZED ŚWIĘTEM M. B. CZĘSTOCHOWSKIEJ 26 SIERPNIA

„Bo na ogół Polacy, gdziekolwiek są na świecie, zachowują więź z Ojczyzną poprzez Kościół, poprzez pamięć Matki Bożej Jasnogórskiej, naszych świętych patronów, poprzez te wszystkie tradycje religijne, którymi żył naród tysiąc lat i którymi żyje dzisiaj.” św. Jan Paweł II

Najświętsza Panno, Matko Boża, miłowana i czczona w Częstochowie, w swej Jasnogórskiej świątyni, kornie Cię błagamy, abyś nam dziś na pomoc przybyła, błogosławiona na zawsze Królowo Polski. Bądź nam o Maryjo, osłoną w tej nowej godzinie dziejów naszych. Pomóż nam wychować siebie i naród cały. Stań z nami przed Chrystusem i polecaj Mu nasze potrzeby. 

Jestem o Maryjo przy Tobie, pamiętam, czuwam!

Zapraszamy do wspólnej modlitwy w poniedziałek, 26 sierpnia, o godzinie 6:30 PM.


SEPTEMBERFEST 2018 – DOROCZNY FESTIWAL PARAFIALNY PARAFII ŚWIĘTEGO KRZYŻA

7, 8, 9 września doroczny Festiwal Parafialny. Już dzisiaj zapraszamy do wspomożenia wysiłków organizacyjnych wydarzenia i udziału w Festiwalu.

DO ROZWAŻENIA...
SOMETHING TO CONSIDER, POLITE WORDS, SHARP RESPONSES – TREATING OTHERS WITH DIGNITY

Uprzejma odpowiedź łagodzi gniew, ostre słowo go pobudza. Księga Przysłów.

Uprzejmość w mowie, w działaniu, w uprzedzaniu zyskuje wszystkich i wszystko.Św. Jan Bosko.

Prawdziwe braterstwo opiera się na uznaniu godności brata albo siostry i urzeczywistnia się w zainteresowaniu drugą osobą i jej potrzebami, w umiejętności cieszenia się z jej darów i jej osiągnięć, w poświęceniu jej swojego czasu, by wysłuchać ją i dać się oświecić jej myślą. To jednak zakłada bycie wewnętrznie wolnymi.


CZY WIESZ, ŻE...
DID YOU KNOW...
 
"THANKSGIVING FOR 100 YEARS OF INDEPENDENCE" IS PILGRIMAGE THEME IN POLAND

Tegorocznemu pielgrzymowaniu w Polsce przyświeca szczególna intencja dziękczynna. Dziękujemy za Polską niepodległość, którą cieszymy się od 100 lat. To doskonała okoliczność, by na Jasnej Górze – dokąd zdąża największa liczba pątników – spojrzeć na to, jak w osobistym i społecznym wymiarze przeżywamy naszą wolność.

Jasnogórskie sanktuarium jest przecież dobitnym symbolem niezależności, odwagi i mocy płynącej z wiary. Tu Śluby Narodu złożyli Najświętszej król Jan Kazimierz i Prymas Tysiąclecia kard. Stefan Wyszyński. Tutaj mocą gorliwej modlitwy odparli zostali szwedzcy najeźdźcy, a czasie zaborów i okupacji ostał się wierny Rzymowi katolicyzm.

CZY WIESZ, ŻE...
DID YOU KNOW... 

USA: ponad połowa mieszkańców modli się codziennie.
More than 50% of Americans pray every day.

Stany Zjednoczone są nadal najbardziej religijnym państwem świata zachodniego. Z najnowszego sondażu na temat stanu wiary na świecie, przeprowadzonego w 106 krajach przez znany amerykański ośrodek badawczy Pew Research Center, wynika, że 55 proc. Amerykanów przyznało, iż modlą się codziennie, podczas gdy w sąsiedniej Kanadzie wskaźnik ten wynosi 25, w Australii - 18 i tylko 6 proc. w Wielkiej Brytanii, która ma najniższą średnią europejską. W Europie - kontynencie jako całości o codziennej modlitwie zapewniło 22 proc. badanych.